ادسنس

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس (مطالعه موردی)

همه می‌خواهند کسب درآمد از گوگل ادسنس (AdSense) خود را افزایش دهند و خبر خوب این است که راه سریع و تقریبی برای شروع کسب درآمد بیشتر از گوگل ادسنس و بدون نقض قوانین و راهنمایی‌ها وجود دارد.

در زیر می‌خوانید که چه اتفاقی افتاده است که ما آن روش را در ۲ وب سایت مختلف مشتری‌ها با استفاده از گوگل ادسنس اعمال کردیم و تأثیر فوری بر درآمدشان گذاشت.

بنابراین، راه حل جادویی برای کسب درآمد از گوگل ادسنس چیست؟

هر کسی که چندین سال به صورت آنلاین کار کند می‌داند که هیچ راه حل جادویی در مورد سئو یا کسب درآمد آنلاین وجوذ ندارد.

هر آنچه که به دست می‌آورید بعد از تلاش زیاد و آزمون و خطای مداوم سناریوهای مختلف است که می‌تواند میزان بازدید و یا درآمد شما را افزایش دهد.

در مورد کسب درآمد از گوگل ادسنس، در مقاله‌ی قبلی توضیح دادم که می‌توان با گوگل ادسنس درآمد کسب کرد اما باید اطمینان حاصل کنید که همه کارها را “با دانش و مطالعه” انجام می‌دهید بدون اینکه کاری انجام دهید که حساب گوگل ادسنس شما را به خطر بیندازد.

آنچه در زیر توضیح خواهم داد مطابق با دستورالعمل‌های گوگل ادسنس است و در واقع چیزی است که توسط گوگل ادسنس پیشنهاد می‌شود زیرا علاوه بر افزایش درآمد شما، تجربه کاربر و تعامل تبلیغات گوگل ادسنس را نیز بهبود می‌بخشد.

 

وب سایت‌های ریسپانسیو و تبلیغات گوگل ادسنس می‌توانند ترافیک و درآمد شما را افزایش دهند

پکیج آموزش سئو

گوگل ادسنس اهمیت داشتن صفحات بهینه شده با چند صفحه را افزایش داد و ناشران ادسنس (AdSense Publisher) را به تست واحدهای تبلیغات واکنشگرا یا ریسپانسیو تشویق کرد.

این موضوع برای گوگل ادسنس چیز جدیدی نبود زیرا واحدهای تبلیغاتی ریسپانسیو برای اولین بار در جولای ۲۰۱۳ معرفی شدند، اما موضوعی بود که در صنعت مورد توجه زیادی قرار نگرفت.

از واحدهای تبلیغات واکنشگرا فقط در وب سایت‌های ریسپانسیو می‌توان استفاده کرد و بسته به فضای موجود برای تبلیغات، که به اندازه صفحه نمایش بستگی دارد، منطق تعبیه برای تغییر اندازه دارند.

اگر با وب سایت ریسپانسیو آشنا نیستید، می‌توانید در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید اما به طور خلاصه وب سایت ریسپانسیو برای مشاهده در دستگاه‌های مختلف و وضوح تصویر متناسب با آنها بهینه شده است.

این طراحی بدون نیاز به بزرگنمایی یا کوچک کردن یا استفاده از نوار پیمایشی افقی، متناسب با فضای موجود دیوایس کاربر است.

طراحی ریسپانسیو نیز پیکربندی پیشنهادی گوگل برای ایجاد وب سایت های بهینه برای گوشی‌های هوشمند است.

مطالعه موردی

اگر تاکنون مشخص نشده، راه افزایش درآمد فوری و کسب درآمد از گوگل ادسنس این است که وب سایت خود را ریسپانسیو کرده و از واحدهای عادی گوگل ادسنس به واحدهای تبلیغات واکنشگرا یا ریسپانسیو تغییر وضعیت دهید.

بهترین راه برای اثبات درست بودن ادعای فوق، مشاهده نتایج دو مطالعه موردی مختلف است.

مطالعه موردی ۱: kaloriecrets.net

تغییر وضغیت از تبلیغات عادی به واحدهای تبلیغات ریسپانسیو برای کسب درآمد از گوگل ادسنس - مطالعه موردی

همانطور که در گزارش گوگل ادسنس بالا مشاهده می‌کنید، کسب درآمد از گوگل ادسنس 100٪ افزایش یافته و در همان سطح باقی مانده است.

تبدیل سایت به سایت ریسپانسیو باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان از موبایل و تبلت شده و این تعداد به طور مداوم در حال افزایش است.

 

مطالعه موردی ۲: manageyourlifenow.com

واحدهای تبلیغات گوگل ادسنس واکنشگرا یا ریسپانسیو - مطالعه موردی 2

تعداد بازدیدهایی که این وب سایت از تلفن‌همراه و تبلت داشته در مقایسه با مطالعه موردی اول کمتر است، به همین دلیل افزایش چندان چشمگیری ندارد.

با این حال، از تاریخ ریسپانسیو شدن این وب سایت، شاهد افزایش ۲۰ درصدی کسب درآمد از گوگل ادسنس و افزایش تدریجی بازدیدکنندگان از دستگاه‌های تلفن همراه هستید.

چگونه واحدهای تبلیغات واکنشگرا یا ریسپانسیو را در وب سایت خود اضافه کنیم؟

برای ایجاد واحدهای تبلیغات واکنشگرا در وب سایت خود ابتدا باید یک وب سایت ریسپانسیو داشته باشید.

شما نمی‌توانید واحدهای تبلیغات ریسپانسیو را در وب سایت های غیر ریسپانسیو ایجاد کنید. بنابراین اگر وب سایت شما ریسپانسیو نیست، اولین قدم ریسپانسیو کردن آن است.

 

مرحله ۱: وب سایت خود را ریسپانسیو کنید

تقریباً هر نوع وب سایتی را می‌توان به ریسپانسیو تبدیل کرد و ما این کار را در بسیاری از وب سایت‌ها با موفقیت انجام داده‌ایم.

خواه یک وب سایت کوچک باشد، یا متوسط ​​یا حتی سایت بزرگ و در هر پلتفرم یا قالبی که استفاده می‌کنید، با ما تماس بگیرید تا در مورد هزینه ریسپانسیو کردن وب سایتتان به شما سهمی ارائه دهیم که بتوانید از واحدهای تبلیغات ریسپانسیو بهره‌مند شوید.

هزینه ریسپانسیو سایت می‌تواند به چند میلیون برسد و مطمئناً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

 

مرحله ۲: ایجاد واحدهای تبلیغات واکنشگرا یا ریسپانسیو

پس از ریسپانسیو شدن وب سایتتان، مرحله بعدی ورود به حساب گوگل ادسنس شما و ایجاد واحد تبلیغ جدید با انتخاب “Responsive Ad Unit” از لیست کشویی اندازه تبلیغ است.

می‌توانید بقیه اطلاعات را مانند سایر واحدهای تبلیغاتی مانند کانال، اندازه تبلیغ، نوع تبلیغ، نام کانال و سبک تبلیغ پر کنید.

بعد با کلیک بر روی دکمه SAVE AND GET CODE دو گزینه پیش رو دارید: اندازه هوشمند و پیشرفته.

اندازه گیری هوشمند روش پیشنهادی است و اساساً این کار بسته به فضای موجود بهترین اندازه واحد تبلیغ را ارائه می‌دهد.

برای اینکه اندازه هوشمند به درستی کار کند، باید عرض را در وضوح مختلف، به container اصلی تنظیم کنید.

 

در مثالی که بالا نشان داده شده است، عرض container سکشن <div> روی ۱۰۰٪ تنظیم شده است تا در صورت تغییر اندازه مرورگر، به طور خودکار تغییر کند.

اگر نمی‌توانید یک عرض پیشفرض تنظیم کنید یا می‌خواهید اندازه تبلیغات بدون توجه به وضوح تصویر ثابت بماند، باید کد پیشرفته را انتخاب کنید.

عیب انتخاب پیکربندی پیشرفته این است که شما باید در media queries تغییراتی ایجاد کنید و اگر دانش فنی نداشته باشید این کار بسیار دشوار خواهد بود.

 

مرحله ۳: کد را در یک وب سایت ریسپانسیو قرار دهید و تست کنید

پس از وارد کردن کد می‌توانید با مشاهده وب سایت در دستگاه‌ها و جهت‌های مختلف یا به سادگی با تغییر اندازه پنجره مرورگر خودتان، ببینید که واحدهای گوگل ادسنس به درستی نشان داده می‌شوند و می‌بینید که چگونه اندازه تبلیغ تغییر می‌کند (ممکن است لازم باشد هر بار که اندازه مرورگر را تغییر می‌دهید، صفحه را refresh کنید).

چه قوانینی حتما باید رعایت شوند؟

رعایت کامل دستورالعمل‌های گوگل ادسنس همیشه بسیار مهم است، خصوصاً اگر از نظر کسب درآمد از گوگل ادسنس به آن وابسته باشید.

زمانی که نوبت به ایجاد واحدهای تبلیغات ریسپانسیو در وب سایت شما می‌رسد، باید مطمئن شوید که هیچ یک از این ۳ قانون را نقض نمی‌کنید:

  1. واحدهای تبلیغاتی ریسپانسیو را در وب سایت‌های غیرمجاز قرار ندهید – اگر وب سایت شما موبایل فرندلی است اما ریسپانسیو نیست، استفاده از واحدهای تبلیغاتی ریسپانسیو انتخاب بدی است و برخلاف دستورالعمل‌های گوگل ادسنس است.
  2. از واحد ۳۰۰ × ۲۵۰ در بالای صفحه بهینه برای تلفن همراه استفاده نکنید – زمانی که کاربران در ابتدای ورود به وب سایت ریسپانسیو شما را در گوشی موبایل خود مشاهده می‌کنند، ابتدا باید محتوا را ببینند و سپس تبلیغات (و نه برعکس).
    از روی تجربه می‌گویم، ممکن است لازم باشد که از جاوا اسکریپت برای انتقال تبلیغات به زیر محتوا استفاده کنید اما مهم است که این کار را انجام دهید تا هیچ قاعده‌ای را زیر پا نگذارید.
  3. سایر دستورالعمل‌های گوگل ادسنس که مربوط به محتوا، تعداد تبلیغات بالای صفحه و تعداد واحدهای تبلیغاتی برای نمایش در هر صفحه هستند، همچنان برای ایجاد تبلیغات ریسپانسیو معتبر هستند.

نتیجه‌گیری

تعداد افرادی که از دستگاه‌های مختلف از اینترنت استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و به عنوان AdSense Publisher (ناشر گوگل) ادسنس نمی‌توانید این را نادیده بگیرید.

اگر می‌خواهید با جدیدترین ترندهای طراحی وب همگام باشید اما همچنان با استفاده از محتوای موجود در سایتتان، درآمد گوگل ادسنس خود را افزایش دهید، ریسپانسیو بودن طراحی سایت بهترین گزینه برای شماست.

اگر وب سایت شما قدیمی است، تبدیل سایت به طراحی ریسپانسیو ممکن است انتخاب خوبی باشد اما برای اکثر وب سایت‌ها (به ویژه وردپرس) نیازی به این مورد نیست.

همانطور که مشاهده کرده‌اید هر دو مطالعه موردی که در بالا نشان داده شده با قالب پایان‌نامه Thesis طراحی شده‌اند که ریسپانسیو نیست اما توسط تیم توسعه‌دهنده ما ریسپانسیو شده است.

یک سرمایه‌گذاری باید انجام شود اما افزایش ترافیک، قابلیت استفاده و نرخ تبدیل از اهمیت بیشتری برخوردار است و می‌تواند سرمایه‌گذاری اولیه را به سرعت پوشش دهد.

می‌توانید در رابطه با نحوه تبدیل وب سایت خود به ریسپانسیو با ما تماس بگیرید و همچنین در ایجاد واحدهای تبلیغات ریسپانسیو نیز می‌توانیم به شما کمک کنیم.

دکمه بازگشت به بالا