مقالات سئو

چگونه با بودجه کم، سئو را برای یک وب سایت جدید انجام دهیم

چگونه یک وب سایت جدید را بدون هزینه کردن در جستجوگرها بهینه می کنید؟ چگونه وب سایتی که به تازگی شروع به کار کرده است و محتوا یا بازدید کننده زیادی ندارد ، سئو می کنید؟

هر دو سؤال در بین صاحبان مشاغل کوچک یا وبلاگ نویسان انفرادی معتبر و بسیار محبوب است. اگر در مورد آن فکر کنید ، اینگونه تمام وب سایت ها سفر آنلاین خود را آغاز می کنند.

آنها با چند صفحه محتوا و بدون ترافیک ارگانیک کوچک شروع می شوند و به تدریج بزرگتر می شوند.

چقدر موفقیت وب سایت موفقیت آمیز خواهد بود ، بستگی به تاکتیک های سئو که از ابتدا استفاده خواهید کرد.

همانطور که توسط فیثاگوراس بیان شده است: “شروع خوب نیمه تمام شده است” ، و این مسئله در مورد سئو وب سایت جدید صادق است.

قبل از ورود به مراحل خاص سئو برای دنبال کردن وب سایت جدید ، بگذارید توضیح دهم که چرا سئو احتمالاً قدرتمندترین ابزار بازاریابی دیجیتالی است که می توانید بخصوص در مراحل اولیه استفاده کنید.

چرا سئو؟

جستجوگرها یا بهینه سازی موتور جستجو روند ساخت وب سایت شما برای موتورهای جستجو بیشتر است. بدون انجام سئو ، دید شما رو به افزایش نیست و این به معنای رشد نیست.

پکیج آموزش وردپرس
آموزش وردپرس

درک این نکته از ابتدا حائز اهمیت است که هیچ وب سایتی برای سئو خیلی کوچک نیست. سئو ابزاری است برای هر وب سایت ، کوچک یا بزرگ ، جدید یا قدیمی.

مزایای سئو برای وب سایت های جدید یا راه اندازی های جدید

مزایای جستجوگر
مزایای سئو

بیایید به سرعت مهمترین مزایای سئو را برای وب سایت های جدید یا استارتاپ ها مرور کنیم .

این مقرون به صرفه ترین روش بازاریابی وب سایت شما است ، به خصوص با بودجه کم

من نمی گویم که سئو هزینه ای ندارد ، هزینه های درگیر آن وجود دارد اما هر پول یا زمانی که در ابتدا برای سئو صرف می کنید بعداً پرداخت می شود.

با استفاده از PPC یا کانال های بازاریابی دیگر ، می توانید تا زمانی که برای کلیک بر روی تبلیغات خود (یا گوگل یا فیس بوک) هزینه پرداخت می کنید ، ترافیک دریافت کنید ، اما با سئو متفاوت است .

وقتی به اندازه کافی صبر کنید که منتظر کار سئو باشید ، ترافیک دریافت می کنید و بدون هزینه یک دلار در تبلیغات ، ۲۴/۷ هدایت می شوید و این بهترین مدل برای رشد یک تجارت آنلاین است.

شما می توانید سئو را به تنهایی انجام دهید

یکی دیگر از مزایای سئو این است که می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. برای یادگیری سئو لازم نیست یک دانشمند باشید.

به راحتی ۱-۳-۳ آسان نیست اما تعداد زیادی آموزش رایگان سئو یا راه حل های کم هزینه وجود دارد ( دوره کامل سئو ما – نمونه بسیار خوبی است) ، که می تواند اصول اولیه سئو را بدون صرف ثروت به شما یاد دهد.

با رشد کسب و کار شما ، می توانید متخصصان سئو را استخدام کنید تا پیشرفته ترین وظایف را انجام داده و رشد پایدار داشته باشید.

سئو تقریباً می تواند نتایج طولانی مدت را تضمین کند

سئو یک راه حل کوتاه مدت نیست. اگر به دنبال یک سرعتی سریع در ترافیک هستید ، بهتبلیغات AdWords یا Facebook مراجعه کنید. اگر هدف شما ایجاد بنیادی است که سالها به طول خواهد انجامید ، سئو جواب شماست.

به عنوان مثال از این وبلاگ استفاده کنید ، این ۸ سال گذشته به طور مداوم در گردش به مشاغل من ایجاد می کند و من هیچ هزینه ای را صرف تبلیغات نکرده ام.

ترافیک سئو هدف قرار گرفته است

یکی از مهمترین مزایای سئو ، کیفیت ترافیک است. کاربرانی که در Google (یا هر موتور جستجوی دیگری ) چیزی جستجو می کنند ، بیشتر از کاربرانی که روی یک آگهی یا پیوند از طریق جدول زمانی فیس بوک خود کلیک می کنند ، تبدیل می شوند.

من نمی گویم که ترافیک از PPC یا فیس بوک تبدیل نمی شود ، بلکه این یک واقعیت است که ترافیک سئو هدف قرار می گیرد و این به معنای افزایش نرخ تبدیل با هزینه کمتری است.

SEO ROI
بازگشت سرمایه گذاری سئو

منبع

۵ مرحله سئو برای وب سایت های جدید

اکنون که متقاعد شده اید که سئو راهی برای پیشبرد شما است ، بیایید ببینیم چگونه سئو را برای وب سایت بدون ترافیک انجام دهیم.

مرحله ۱: روی سئو تکنیکال کار کنید

اولین قدم کار بر روی سئوی فنی است .

سئو فنی اصطلاحی است که تعدادی از اقدامات مرتبط با راه‌اندازی وب سایت شما و نحوه اطمینان از دسترسی موتورهای جستجو را به درستی به شما توضیح می دهد.

در اینجا لیست چک سئو شما وجود دارد:

اکثر وظایف فوق دارای یک چیز مشترک هستند ، پس از آنکه از ابتدا آنها را بجا آورید ، دیگر نیازی به برخورد مجدد با آنها نخواهید داشت.

مرحله ۲: اصول اولیه سئو را در صفحه بیاموزید

نمای کلی جستجوگرها
نمای کلی سئو

منبع

قدم بعدی آشنایی با تکنیک های اساسی سئو داخلی است . از آنجا که اکنون شروع به کار کرده اید ، جستجوگر صحیح در صفحه خود ، در آینده زمان بهینه سازی زیادی را در شما ذخیره می کند.

آنچه باید انجام دهید موارد زیر است:

قبل از نوشتن پست وبلاگ ، شما باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی را انجام دهید . یک فرایند تحقیق در مورد کلمات کلیدی خوب به شما می گوید که در مورد چه چیزی بنویسید و چه مدت برای ارسال پست های وبلاگ خود اقدام کنید.

سپس باید یاد بگیرید که چگونه عناوین و توضیحات خود را بهینه کنید. سئو من برای وبلاگ نویسان ارسال می کند ، تمام جزئیات را دارد.

به عنوان آخرین مرحله ، در طی فرایند انتشار باید دقت کنید تا مطالب شما با داشتن عناوین (h1 ، h2 ، h3) ، پاراگراف های کوچک ، تصاویر و سایر عناصر بصری درون محتوا قابل خواندن باشد.

نکته: نکات مربوط به سئو را برای مبتدیان بخوانید  تا لیستی کامل از کلیه مواردی را که مربوط به سئو داخلی است ، داشته باشید.

مرحله ۳: یک برنامه بازاریابی با محتوای محکم تهیه کنید

مرحله ۳ مهمترین بخش روند و بخشی است که موفقیت یا عدم موفقیت وب سایت شما را تعیین می کند.

شما باید یک برنامه بازاریابی با محتوای محکم تهیه کنید و از همه مهمتر ، شما باید واقعاً برنامه خود را دنبال کنید. در صورت عدم انجام این کار نتیجه ای حاصل نمی شود.

یک وب سایت جدید با نام تجاری بزرگتر خواهد شد و در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERPS) از طریق محتوا قرار گرفتن در معرض بیشتر خواهد بود.

یک صفحه کسب و کار فیس بوک دنبال کننده های بیشتری را به دست می آورد و یک وب سایت تجارت الکترونیکی به خوبی سازمان یافته می تواند بازدید کنندگان بیشتری را از طریق محتوای خوب به مشتریان تبدیل کند.

چگونه می توان با یک برنامه بازاریابی با محتوای خوب (برای مبتدیان)

ساده ترین روش برای دنبال کردن در ابتدا موارد زیر است:

از ابزاری مانند SEMRUSH استفاده کرده و رتبه بندی رقیب خود را تجزیه و تحلیل کنید. آنچه می خواهید در این مرحله بدانید تعداد صفحات آنها در فهرست گوگل و کلمات کلیدی آنها دارای رتبه بندی خوب است.

اگر این وب سایت قدیمی و تأسیس شده است و دارای محتوای زیادی است ، می توانید اطلاعات ارزشمند زیادی راجع به آنچه برای آنها کار می کند بیاموزید.

تجزیه و تحلیل رقبا sem rush
تحلیل رقبای SEMRUSH

تعدادی کلمه کلیدی را انتخاب کنید (کلمات کلیدی دم بلند ترجیحاً رقابت کم خواهد کرد) و آنها را به صفحه گسترده اضافه کنید.

آن کلمات کلیدی را در Google جستجو کنید و به صفحات ۵ موقعیت برتر توجه کنید.

ستون های اضافی زیر را به صفحه گسترده اضافه کنید: تعداد کلمات ، نوع محتوا ، تاریخ انتشار.

بنابراین ، برای هر کلمه کلیدی انتخاب شده ، ۵ ردیف (یکی برای هر وب سایت) خواهید داشت.

در مرحله بعد ، یک برنامه انتشار را در یک تقویم ایجاد کنید (من از تقویم گوگل استفاده می کنم) و مشخص کنید که چه زمان باید ارسال کنید.

شما ممکن است فکر کنید که این یک مرور بیش از حد ساده از روند است اما این در ابتدا شما نیاز دارید.

شما به مطالب مرتبط خوب نیاز دارید که برخی از فرصت های رتبه بندی بالا در SERPS را دارند و موارد فوق به شما در رسیدن به همین هدف کمک می کند.

مشکل دشوار برای وبلاگ نویسان انفرادی ، مشاغل کوچک یا حتی سازمان های بزرگ ، درواقع پیروی از برنامه انتشار آنها است.

مرحله ۴: در اطراف برند خود یک انجمن ایجاد کنید

در صورت رعایت درست مراحل فوق ، تولید ترافیک به وب سایت شما آغاز می شود.

در حالی که این اولین قدم عالی است ، کاری که شما باید از همان ابتدا انجام دهید این است که به فکر راه های ایجاد چیزی از آن رفت و آمد باشید.

این ممکن است برای بسیاری تعجب آور باشد ، اما کسب درآمد (کسب درآمد از AdSense ، بازاریابی شرکت های وابسته یا فروش محصولات شما خود) در این مرحله اولویت شما نیست.

اولویت شما شروع به ساختن اجتماع پیرامون برندتان است. منظور ما از جامعه ، افرادی است که برای خبرنامه شما ثبت نام می کنند ، در مورد پست های خود نظر می دهند و مارک شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کنند.

به یاد داشته باشید که صرف نظر از آنچه می خواهید با وب سایت خود به دست بیاورید ، اولین هدف این است که اعتماد بین کاربران خود و نام تجاری و جامعه خود را ایجاد کنید ، راه پیش رو است.

قیف فروش
قیف فروش نمونه

منبع

برای مشخص تر بودن ، کاری که باید انجام دهید موارد زیر است:

شماره ۱ – اطمینان حاصل کنید که سیستمی برای ضبط آدرس های ایمیل کسانی که می خواهید در خبرنامه خود ثبت نام کنید (از MailChimp استفاده می کنم) دارید.

شماره ۲ – فقط از آنها بخواهید که ثبت نام کنند بلکه به آنها انگیزه ای برای انجام این کار بدهید. کتاب الکترونیکی رایگان یا سایر موارد رایگان (بسته به وب سایت و طاقچه شما) ، راهی عالی برای دریافت ثبت نام های بیشتر است. ببینید چگونه می خواهم از مردم بخواهم در خبرنامه من ثبت نام کنند.

پیشنهاد لیست ایمیل
تماس به مثال عمل

۳- پیشنهاد خود را در قسمت های مختلف وب سایت (هدر ، محتوا ، نوار کناری ، پنجره خروجی) قرار دهید تا از دیدن اکثر بازدید کنندگان اطمینان حاصل کنید.

شماره ۴ – اگر بودجه شما اجازه می دهد ، از Facebook Lead Ads استفاده کنید تا رشد لیست پستی خود را تسریع کنید.

شماره ۵ – اطمینان حاصل کنید که به هرگونه اظهار نظر در مورد پست های خود پاسخ دهید. وقتی شخصی نظر اضافه می کند ، انتظار پاسخی را می دهد بنابراین با گفتن “سپاس” یا جواب دادن به سؤال خود ، به آنها احترام بگذارید.

شماره ۶ – نظرات خود را از هرزنامه پاک کنید. هر نوع اظهار نظر را تأیید نکنید ، بلکه فقط آنهایی را که باعث ارزش و ارزش افزوده به مقاله می شوند ، تأیید نکنید.

شماره ۷ – صفحه کسب و کار فیس بوک و یک حساب توییتر (حداقل) را راه اندازی کنید و روزانه محتوای جدیدی را ارسال کنید.

شماره ۸ – از استفاده از بستر تبلیغاتی فیس بوک برای به دست آوردن دنبال کنندگان جدید برای صفحه کسب و کار خود یا افزایش پست برای مخاطبان هدف خود دریغ نکنید.

شماره ۹ – نام تجاری خود را در Google جستجو کنید (با استفاده از نقل قول هایی مانند “reliablesoft”) و اطمینان حاصل کنید که در هرگونه بحث در مورد نام تجاری خود شرکت می کنید اگر از SEMRUSH استفاده می کنید ، از ویژگی “نظارت بر برند” برای استفاده از نام تجاری خود در وب استفاده کنید.

شماره ۱۰ – از Google Analytics استفاده کرده و صفحاتی را که سرعت نرخ بانس‌ ریت بالایی دارند پیدا کنید و سعی کنید آنها را بهبود بخشید. برای اینکه بازدید کنندگان “عضو انجمن شما” شوند ، آنها باید از مطالب شما رضایت داشته باشند و میزان بالای گزاف گویی نشانگر این است که اینگونه نیست.

مرحله ۵: یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را ارتقا دهید (سئو خارج از صفحه)

هنگامی که موارد فوق را در اختیارتان قرار داد و موفق شدید برنامه بازاریابی محتوایی خود را بدون تأخیر انجام دهید ، به نقطه‌ای خواهید رسید که:

 • وب سایت شما از نظر محتوای منتشر شده بزرگتر می شود
 • لیست مشترکین شما تعداد اعضای بیشتری دارند
 • صفحات رسانه های اجتماعی شما دنبال کننده های بیشتری خواهند داشت
 • شما تکرار بازدید کنندگان را شروع می کنید
 • متوجه خواهید شد که تعدادی از صفحات در صفحات دوم و سوم گوگل رتبه بندی شده اند (با استثنائاتی که در صفحه یک قرار می گیرند).

این یک موقعیت عالی برای بودن است و نشانه خوبی از این است که شما در جهت صحیح قرار دارید.

اما ، اگر می خواهید به سطح بعدی برسید و تمام موارد بالا از جمله رتبه بندی و ترافیک خود را افزایش دهید ، باید وقت خود را برای تبلیغ وب سایت خود شروع کنید.

منظور من با تبلیغ ، شروع به کار کردن SEO Off-Page است .

SEO off page یک اصطلاح کلی است که به کلیه فعالیتهایی که می توانید برای بهبود موقعیت رتبه یک وب سایت در SERPS (صفحات نتایج موتور جستجو) انجام دهید ، اشاره دارد.

با ارزش ترین و موثرترین تکنیک SEO Off-Page ، ساخت لینک است.

رتبه بندی ها و لیست های گوگل
اهمیت پیوندها در Google Rankings

منبع

ساختمان پیوند دارای ۴ ویژگی اصلی:

۱ ST -> این دشوار است به استاد است، به خصوص در آغاز

۲ دوم -> این است که وقت گیر برای اجرای

۳ RD -> این زمان برای دریافت نتایج طول می کشد

۴ هفتم -> اگر شما آن را انجام اشتباه، آن را می توانید بیش از آسیب خوب انجام دهید (فکر می کنم مجازات گوگل و از دست دادن رتبه بندی).

بنابراین ، اگر این مورد است باید چه کاری انجام دهید؟

بهترین راه برای دستیابی به ایجاد لینک (برای وب سایت جدید با بودجه محدود) ، موارد زیر است:

ابتدا مطمئن شوید که خود را با آنچه که ایجاد لینک است و چه چیزی نیست آشنا می کنید.

اگر به جستجوی google برای “تکنیک های ساخت لینک” (یا کلمات کلیدی مشابه) ، ممکن است به دنبال توصیه هایی که برای وب سایت شما اشتباه یا مناسب نیست ، نتیجه بگیرید و نتایج فاجعه بار خواهد بود.

دوم ، آهسته شروع کنید و به تدریج نمایه پیوند خود را قوی تر کنید.

در اینجا یک برنامه جامد برای دنبال کردن وجود دارد:

 • با هدف گرفتن پیوندهایی از وب سایتهایی که: دارای محتوا بیشتر از شما هستند ، دارای ترافیک بیشتری هستند و از نزدیک با طاقچه شما ارتباط دارند.
 • قبل از بیرون رفتن و درخواست پیوند یا امید به پیوندهای طبیعی ، حتما یاد بگیرید که چگونه می توانید پیوندهای ارزشمند لینک ایجاد کنید .
 • به آنچه می گویند هیچ پیوندی ارتباط خوبی نیست ، باور نکنید فرقی نمی کند که تعداد پیوندهایی به وب سایت خود نشان داده شده باشد ، اما این در مورد جایی است که این پیوندها به کجا می آیند. چند لینک از وب سایتهای بسیار معتبر به مراتب با ارزش تر از ۱۰۰ پیوند از منابع کم اعتماد هستند.
 • دسترسی به بلاگر یکی از موثرترین راه ها برای بدست آوردن لینک ها است. این مقاله رابرای مثال و قالب های ایمیل بخوانید تا دنبال کنید.
 • هنگام مراجعه به پست مهمان در وب سایت های دیگر ، شما باید در موقعیتی باشید تا نمونه هایی از کارهای منتشر شده خود را (علاوه بر وب سایت خود) به آنها نشان دهید ، بنابراین از قبل برای این کار آماده شوید. LinkedIn پست های فرم طولانی ، سیستم عامل های متوسط ​​و دیگر مکان های مناسبی برای شروع هستند (حتی اگر لینک ها ‘nofollow’ باشند).
 • پروفایل پیوند خود را به آرامی اما به طور پیوسته بسازید. سعی نکنید از ابتدا ده ها لینک زیادی به دست آورید (طبیعی به نظر نمی رسد) ، اما سعی کنید پیوندها را به آرامی اما با سرعت ثابت به دست آورید.
 • برقراری ارتباط با سایر وبلاگ نویسان (به ویژه تأثیرگذار در طاقچه شما) ممکن است پیوندهای گرانبهایی برای شما کسب کند.
 • وقتی معتقدید که به خوانندگان شما کمک می کند از اتصال به وب سایت های دیگر نترسید. پیوند دادن یک راه عالی برای توجه سایر وبلاگ نویسان (از جمله تأثیرگذار) از طاقچه شماست.

نتیجه

انجام سئو برای وب سایت جدید به اندازه ای که به نظر می رسد سخت نیست. بله ، سئو و کار به زمان و تلاش نیاز دارد ،  اما این اولین گام ضروری است که در آینده مزایای دیگری ایجاد می کند.

آنچه در بالا خوانده اید ، هزینه زیادی برای اجرای آن ندارد. در حقیقت ، اگر مهارت و دانش کافی داشته باشید ، کاری است که می توانید به تنهایی انجام دهید.

سئو یک فرآیند بی پایان است و هرچه سئو را تمرین می کنید ، چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت که هیچ کتاب یا دوره ای نمی تواند به شما آموزش دهد.

با این وجود ، اگر احساس می کنید که مهارت های مناسبی برای بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو ندارید ، اولین قدم توصیه شده این است که برای ساخت مهارت های خود مقداری وقت صرف کنید تا از زمان خود بهتر استفاده کنید و آن را به کارهای مهم اختصاص دهید. و می تواند به نتیجه برسد.

دوره های مختلف آموزش سئو وجود دارد که راه حل های کم هزینه ای دارند اما می توانند به شما در تسلط بر ویژگی های اساسی و پیشرفته سئو کمک کنند.

این دانش موشکی نیست ، همه می توانند این کار را انجام دهند به شرطی که مایل به یادگیری باشند و این واقعیت را بپذیرند که در طی فرآیند اشتباهاتی انجام می شود و بسیار محتمل است که شما از اولین بار این کار را به درستی انجام ندهید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا