مقالات سئو

10 موتور جستجو برتر جهان (آپدیت 2022)

10 موتور جستجو برتر جهان کدامند؟ علاوه بر گوگل و بینگ، موتورهای جستجو دیگه ای هم وجود دارند که شاید چندان شناخته شده نباشند، اما هنوز هم روزانه میلیون ها جست و جو توسط اونها انجام میشه.

این ممکنه برای خیلی از افراد تعجب آور باشه اما گوگل تنها موتور جستجوی موجود در اینترنت نیست! در حقیقت، تعدادی موتورهای جستجو دیگه هم وجود دارند که می خواهند تاج و تخت گوگل رو به دست بگیرند، اما هیچ یک از اونها آماده نیستند (حتی) تهدیدی هم ایجاد کنند.

با این وجود موتورهای جستجوگری وجود دارند که ارزش ارزیابی رو دارند و ۱۰ مورد برتر در ادامه ارائه می شوند.

لیست بهترین موتور جستجو های جهان [به روز شده در سال ۲۰۲۱]

  1. گوگل
  2. بینگ
  3. یاهو
  4. ask.com
  5. AOL.com
  6. بایدو
  7. ولفرامالفا
  8. DuckDuckGo
  9. بایگانی اینترنت
  10. Yandex.ru

۱.  گوگل

Google Logo - 10 موتور جستجو برتر جهان
گوگل

نیازی به معرفی بیشتر نیست. غول موتور جستجو مقام اول در جستجو رو با اختلاف خیره کننده ۶۵٪ از مقام دوم بینگ، گرفته است و رتبه اول لیست بهترین موتور جستجو های جهان را دارد.

براساس آخرین گزارش netmarketshare (نوامبر ۲۰۱۸) ۷۳٪ جستجوها توسط گوگل و فقط ۷٫۹۱٪ توسط بینگ انجام شده است.

گوگل همچنین ۸۱٪ از سهم بازار موتور جستجوی موبایل / تبلت رو در اختیار دارد!

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه می توانید از سهم موتور جستجوی گوگل استفاده کنید؟ سایت خود را برای گوگل بهینه کنید.

۲.  بینگ

آرم بینگ - 10 موتور جستجو برتر جهان
بینگ

بینگ دومین رتبه را در لیست بهترین موتور جستجو های جهان دارد. بینگ تلاش مایکروسافت برای به چالش کشیدن گوگل در جستجو هست، اما با وجود تلاش های زیاد، آنها هنوز نتوانسته اند  کاربران را قانع کنند که موتور جستجوی آنها می تواند جایگزینی برای گوگل باشد.

حتی با وجود اینکه، بینگ موتور جستجوی پیش فرض روی رایانه های شخصی ویندوز هست، سهم بازار موتورهای جستجو آنها دائماً زیر ۱۰٪ هست.

۳.  یاهو

برند یاهو - بهترین موتور جستجو گر جهان
یاهو

یاهو یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان ایمیل هست و با ۳٫۹۰٪ سهم از بازار، رتبه چهارم جستجو را دارد.

از اکتبر ۲۰۱۱ تا اکتبر ۲۰۱۵، جستجوی یاهو به طور انحصاری توسط بینگ قدرت گرفت. از اکتبر سال ۲۰۱۵ یاهو با گوگل موافقت کرد تا خدمات مرتبط با جستجو را ارائه بدهد و از آن زمان به بعد نتایج Yahoo، توسط گوگل و بینگ انجام می شود. یاهو همچنین موتور جستجوی پیش فرض مرورگرهای Firefox در ایالات متحده هست (از سال ۲۰۱۴) و سومین رتبه را در لیست 10 موتور جستجو برتر جهان دارد.

۴.  Ask.com

ASK logo - 10 موتور جستجو برتر جهان
ask

قبلاً با نام Ask Jeeves شناخته می شد ، Ask.com تقریباً ۰٫۴۲٪ از سهم جستجو رو دریافت می کنه. ASK بر اساس قالب سوال / پاسخ هست که در اون اکثر سوالات توسط کاربران دیگه پاسخ داده می شه یا در قالب نظرسنجی قرار دارند.

همچنین از قابلیت جستجوی کلی برخوردار هست؛ اما نتایج بدست آمده نشون داده، در مقایسه با گوگل یا حتی بینگ و یاهو فاقد کیفیت هست.

۵.  AOL.com

برند AOL -10 موتور جستجو برتر جهان
AOL

طبق اطلاعات نت مارکت شیر، AOL مشهور قدیمی هنوز جزء ۱۰ موتورجستجوی برتر با سهم بازار نزدیک به ۰٫۰۶٪ است. شبکه AOL شامل بسیاری از سایتهای معروف مانند engadget.com ،techchrunch.com و huffingtonpost.com است. در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۵ ، AOL توسط Verizon Communications خریداری شد.

۶. بایدو

لوگوی بایدو - 10 موتور جستجو برتر جهان
بایدو

بایدو در سال ۲۰۰۰ تأسیس شد و محبوب ترین موتور جستجوی چین هست. سهم بازار آن به طور پیوسته در حال افزایش هست و مطابق با ویکی پدیا، بایدو در حال ارائه میلیاردها جستجو در هر ماه است. هم اکنون در رده بندی های الکسا در رتبه ۴ قرار دارد.

۷.  Wolframalpha

لوگوی Wolframalpha - 10 موتور جستجو برتر جهان
ولفرامالفا

Wolframalpha با تمام موتورهای جستجو تفاوت دارد.  آنها Wolframalpha را به عنوان یک موتور جستجو با دانش کامپیوتری به بازار عرضه کردند که می تواند برای بک تعداد از موضوعات، حقایق و داده هایی را به شما بدهد. همچنین می تواند انواع محاسبات را انجام بدهد، به عنوان مثال اگر   “وام ۲۰۰۰” را به عنوان ورودی وارد کنید، مبلغ وام، بهره پرداخت شده و … را بر اساس تعدادی از فرضیات محاسبه می کند.

۸.  DuckDuckGo

آرم Duckduckgo - 10 موتور جستجو برتر جهان

داک داک گو

چندین مزیت نسبت به موتورهای جستجوگر دیگر دارد. رابط کاربری تمیز دارد، کاربران را ردیابی نمی کند،  پر از تبلیغات نیست و چندین ویژگی بسیار خوب دارد (فقط یک صفحه از نتایج رو دارد، می تونید مستقیماً سایر سایت ها رو جستجو کنید).

من مطمئن هستم که برخی از ویژگی های duckduckgo توسط سایر موتورهای جستجو مورد استفاده قرار خواهد گرفت و  duckduckgo با بودجه مناسب می تواند سهم مناسبی از بازار موتور جستجو را کسب کند. در حال حاضر این سهم ۰٫۲۴٪ هست.

بروزرسانی: طبق آمار ترافیک  duckduckgo (دسامبر ۲۰۱۸)، duckduckgo روزانه بیش از ۳۰ میلیون جستجو  انجام می دهد.

۹.  archive.org

لوگوی archive اینترنت - 10 موتور جستجو برتر جهان
archive

archive.org موتور جستجوی بایگانی اینترنت هست. شما می توانید از آن برای دیدن یک سایت که مثلا در سال ۱۹۹۶ چه طراحی داشته است. اگر می خواهید تاریخچه یک دامنه را ردیابی کنید و بررسی کنید که در طول سال های گذشته چه تغییراتی داشته، بسیار مفید است.

۱۰. Yandex.ru

آرم Yandex - 10 موتور جستجو برتر جهان
یاندکس

طبق گفته های الکسا، Yandex.ru جزء ۳۰ سایت محبوب اینترنت می باشد که دارای رتبه ۴در روسیه است.

Yandex خودش را به عنوان یک شرکت فناوری معرفی می کند که محصولات و خدمات هوشمند را تولید می کند که از طریق یادگیری ماشین پشتیبانی می شود. براساس ویکی پدیا، Yandex بزرگترین موتور جستجوی روسیه رو با حدود ۶۵٪ سهم بازار در آن کشور اداره می کند.

به عنوان یک کلمه آخر، اگر در هر یک از موتورهای جستجو که در بالا ذکر شده است “10 موتور جستجو برتر جهان کدامند” را جستجو می کنید، جواب می گیرید که گوگل بهترین و محبوب ترین موتور جستجو هست و بینگ در رتبه دوم (در سطح جهانی) قرار دارد.

این 10 موتور جستجو برتر جهان امروز در اینترنت هستند.

این لیست بهترین موتور جستجو های جهان به هیچ وجه کامل نیست و مطمئناً در آینده تعداد بسیاری دیگر ایجاد می شوند اما تا آنجا که به موقعیت های اول مربوط می شود، گوگل و بینگ مقام های پیشرو را برای سالهای آینده حفظ می کنند.

درباره موتورهای جستجو و دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدانید :

نوشته های مشابه

‫18 دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا