مقالات سئو

لینک بیلدینگ طبیعی چیست؟ به همراه نمونه‌ها و مطالعه موردی

بک لینک سازی طبیعی یا  Natural Linking چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟ آیا آن هم یک افسانه دیگر است یا واقعا اتفاق می‌افتد و تأثیر بک لینک سازی طبیعی در رتبه بندی و ترافیک چیست؟

من سعی خواهم کرد با استفاده از وبلاگی که اکنون می‌خوانید به عنوان یک مطالعه موردی جواب سؤال‌های بالا را ارائه دهم و همچنین نمونه‌هایی از لینک بیلدینگ طبیعی را برای شما بیان کنم.

 

لینک بیلدینگ طبیعی چیست؟

لینک بیلدینگ طبیعی دقیقاً همان چیزی است که نام آن نشان می‌دهد، یعنی بک لینک هایی که بطور طبیعی ایجاد می‌شوند بدون اینکه صاحب وب سایت مجبور به مراجعه و تولید آنها یا از طریق ارسال پست مهمان یا اشکال دیگر روش‌های بک لینک سازی شود.

به عبارت ساده، بک لینک‌ سازی طبیعی زمانی اتفاق می‌افتد که سایر وب مسترها، وبلاگ‌نویسان یا صاحبان وب سایت به محتوای شما لینک دارند (وبلاگ‌ها، تصاویر، محصولات، فیلم‌ها و غیره) چون فکر می‌کنند برای مخاطبانشانشان مفید است و به وب سایت ها یا صفحات آنها ارزش افزوده می‌دهد.

آیا ایجاد بک لینک طبیعی مهم است؟

در صنعت سئو به طور گسترده‌ای پذیرفته شده است که داشتن بک لینک‌های طبیعی بهترین، ایمن‌ترین، سریع‌ترین و در بین کارآمدترین راه‌های تبلیغ یک وبلاگ یا سایت است.

با استفاده از بک لینک‌های طبیعی می‌توانید اطمینان داشته باشید که محتوای شما خوب است و رتبه و ترافیک شما تحت تأثیر تغییر الگوریتم گوگل قرار نمی‌گیرد.

آیا بک لینک سازی یک افسانه دیگر برای سئو است؟

یکی از مواردی که من برای اولین‌بار با وبلاگ‌نویسی در درک واقعی این مشکل داشتم “نحوه دستیابی به بک لینک‌های طبیعی” بود.

پکیج آموزش سئو - لینک بیلدینگ طبیعی - لینک های طبیعی - بک لینک سازی طبیعی - Natural Linking

 

من نمی‌دانستم چه کاری باید انجام دهم تا افراد دیگر مطالب مرا پیدا کنند و لینک دهند.

همیشه اعتقاد داشتم که این یک افسانه است و تنها راه برای دستیابی به لینک‌ها ساختن آنهاست.

اگرچه مشکل لینک‌ سازی بد این است که دیر یا زود گوگل متوجه خواهد شد که لینک‌ها طبیعی نیستند و شما هم به این ترتیب رتبه و ترافیک خود را از دست خواهید داد.

حتی بدتر، ممکن است آنها جریمه‌هایی را به دامنه شما تحمیل کنند و این مسئله باعث می‌شود که این مسئله حتی برای شما مشکل‌تر شود.

بنابراین، تنها راه برای کسب رتبه‌بندی اجتناب از روش‌های بد است و پیروی از تکنیک‌های خالص کلاه سفید و ایجاد لینک بیلدینگ طبیعی یکی از آنهاست.

مطالعه موردی

چند وقت پیش، مقاله‌ای در مورد سئو خارجی نوشتم و اهمیت ایجاد لینک بیلدینگ طبیعی را برای سئو خارجی توضیح دادم و می‌توانم به شما نشان دهم که چگونه لینک بیلدینگ طبیعی برای وبلاگ سئو من کار کرده است.

تمام لینک‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید به چندین صفحه از وبلاگ کلاس طلایی لینک داده‌اند. همه آنها از وبلاگ‌های محترم و شناخته شده سئو ناشی می‌شوند و همه لینک‌ های طبیعی هستند.

من از دریافت لینک هایی که به وبلاگ من می‌آیند، سؤال نکردم، هزینه‌ای پرداخت نکردم، محتوا نوشتم و به جز این مشارکت دیگری نداشتم.

لیست بسیار بزرگتر است اما این‌ها وبلاگ‌ها یا وب سایت‌هایی هستند که احتمالاً مرتباً آنها را شناسایی و بازدید می‌کنید.

مزایای واقعی بک لینک‌‌ سازی طبیعی چیست؟

  1. ترافیک – تمام وب سایت‌های فوق دارای ترافیک زیادی هستند و هر روزی که پست‌ی در صفحه اصلی آنها نمایش داده می‌شود، تعداد خوبی از ترافیک به وبلاگم دریافت کردم.
  2. به رسمیت شناختن صنعت شما – همیشه خوب است که به برخی از وبلاگ‌های برتر به صنعت شما مراجعه کنید.
  3. بک لینک‌ سازی طبیعی‌تر – وقتی افراد قدر به شما لینک می‌دهند، وبلاگ‌های دیگر نیز به شما لینک می‌دهند. اگر برای وبلاگ‌های بزرگ مهم باشید، برای وبلاگ های کوچکتر نیز مهم هستید
  4. شجاعت – شبیه به مورد دوم هست، اما وقتی می‌بینید که بک لینک‌ سازی طبیعی در جریان هستند، شجاعت بیشتری برای ادامه کار خود خواهید یافت.
  5. اشتراک‌ گذاری بیشتر در شبکه‌های اجتماعی – پست‌هایی که بک لینک شازی طبیعی را جذب خود می‌کردند، همان مواردی بودند که بیشترین توجه را در شبکه‌های اجتماعی نیز به خود جلب کردند.
  6. رتبه‌بندی بهتر – بک لینک‌ سازی ورودی بر رتبه‌بندی تأثیر می‌گذارند و صفحاتی که آن بک لینک‌ ها را دریافت کرده‌اند از رتبه‌بندی خوب صفحه اول برخوردار هستند.

چگونه بک لینک‌ های طبیعی بگیریم؟

بدیهی است این مهمترین سوال این مقاله است. فواید بک لینک‌ سازی طبیعی بسیار عالی است اما چگونه آنها را دریافت کنید؟

این یک روش سه مرحله‌ای است و مطمئن هستم که قبلاً آن را شنیده‌اید اما اجازه دهید دوباره مرور کنیم:

۱-نوشتن/ انتشار/ ایجاد محتوای خوب

اگر محتوا خوب نباشد، هیچ کس به طور طبیعی به آن لینک نخواهد داد. اگر هنوز در آغازتان کار هستید و کسی مطالب شما را نمی‌خواند ناامید نشوید. بنویسید مانند مقالات شما توسط هزاران نفر خوانده می‌شود و سعی کنید محتواهای خودتان را بهتر و بهتر کنید.

فقط به دنبال حال نباشید بلکه سعی کنید برای آینده برنامه‌ریزی کنید. وقتی زمان آن برسد و ترافیک شروع به گردش کند، شما باید با محتوای خوب آماده باشید تا بازدیدکنندگان خود را درگیر سایتتان کنید.

۲-شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ممکن است تأثیر مستقیمی در رتبه‌بندی نداشته باشند اما تأثیر مستقیمی بر ایجاد لینک بیلدینگ طبیعی دارد.

از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مطالب خود را در مقابل افرادی قرار دهید که علاقه‌مندی بیشتری به موضوع شما دارند و به آن لینک می‌زنند.

در مورد من، این افراد وبلاگ‌نویسان، دیجیتال مارکترها، نویسندگان، مشارکت‌کنندگان محتوا، کارشناسان سئو و غیره هستند.

آنها افرادی هستند که من در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنم و آنها هم بیشتر به محتوای من لینک ‌دارند.

بدون حضور در شبکه‌های اجتماعی، این اتفاق غیر ممکن خواهد بود و همین به تنهایی دلیل خوبی است که همه (وبلاگ‌نویسان یا دیجیتال مارکترها) باید حضور خوبی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.

اگر کار در شبکه‌های اجتماعی برای شما جدید است، شما ۱۰ کار را باید انجام دهید

۳-انتشار منظم و مستمر محتوا

پیوسته نوشتن مطالب خوب و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و در عین حال تلاش برای ایجاد ارتباط با دیگر وبلاگ‌نویسان راهی است که باید پیش ببرید.

زمان‌بندی مهم است و برای پیدا کردن زمان مناسب برای قرار دادن مطالب خود برای افراد مناسب، باید با تقویم محتوایی خود هماهنگ باشید.

با انتشار ۲-۳ بار در هفته احتمال وقوع این اتفاق به جای یک بار در ماه افزایش می‌یابد.

آیا ارسال پست مهمان بک لینک طبیعی است؟

من در پاراگراف اول در بالا به این سؤال پاسخ داده‌ام اما می‌خواهم این مسئله را دوباره روشن کنم.

وقتی می‌روید و در برخی وب سایت‌های دیگر و در جایی محتوا منتشر می‌کنید، به سایت خودتان بک لینک می‌دهید، این لینک، بک لینک طبیعی نیست، حتی اگر به صورت رایگان باشد، حتی اگر در قسمت زندگی‌نامه نویسنده باشد.

این بدان معنا نیست که همه‌ی بک لینک‌‌های پست مهمان بد است، اما شما نمی‌توانید این‌طور در نظر بگیرید که اینها “بک لینک‌ های طبیعی” هستند.

نتیجه‌گیری

هنگامی که بنیانگذاران گوگل اولین الگوریتم رتبه‌بندی وب سایت خود را ایجاد کردند، بک لینک‌ های طبیعی نقش بسیار مهمی داشتند. با گذشت بیست سال از آن روزها، بک لینک‌ سازی طبیعی با یک تفاوت عمده هنوز بسیار مهم هستند.

روزانه هزاران نفر سعی می‌کنند الگوریتم گوگل را با تولید لینک‌های برگشتی با هدف بک لینک‌ سازی طبیعی دستکاری می‌کنند و گوگل به طور مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود را بازبینی می‌کند تا این بک لینک‌‌های جعلی را مورد توجه قرار ندهد و ناکارآمد کند.

به غیر از آن بک لینک‌ سازی طبیعی نه تنها برای رتبه‌بندی بلکه برای ترافیک و از همه مهمتر به رسمیت شناختن صنعت شما هستند.

لینک‌ بیلدینگ طبیعی همچنین سوخت نگه داشتن بازاریابان محتوا هر کاری که می توانند به بهترین وجه انجام دهند ، یعنی ایجاد و ترویج محتوا.

بهترین راه برای تبدیل شدن به یک آهنربای بک لینک ایجاد محتوای خوب، برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی با افرادی است که ممکن است نامزد بک لینک دادن به محتوای شما، باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا